Liderka jedzie na wakacje

Liderka jedzie na wakacje

Nie można pracować bez przerwy! Wiem to, ale… robię to. Bez przerwy od 82 tygodni, w każdą środę nadaję dla Was Liderkę, która wcześniej była Środą dla lidera.

Nadawałam przez 82 tygodnie bez przerwy. Nawet jak wyjeżdżałam na detoks, albo jogę, albo jakąkolwiek inną formę wypoczynku, to… nadawałam stamtąd, gdzie byłam.
Bo kocham to, co robię, bo mam ważną misję – wspieranie liderów.

Dostaje od Was wiele pozytywnych informacji zwrotnych, że poruszam ważne tematy, daję ciekawe inspiracje, pokazuję, jak rozwiązywać bieżące problemy i to jest dla mnie bardzo wzmacniające. Piszecie, mówicie podczas spotkań i rozmów online, że nie zawsze możecie być o 17.17, ale… potem odsłuchujecie. Niektórzy nawet przesyłają linki swoim znajomym i rodzinie, żeby nic im nie umknęło!

To chyba te słowa od Was były dla mnie paliwem napędowym, aby szukać ważnych tematów, przygotowywać się, robić makijaż, sprawdzać, czy tam gdzie jestem jest internet i… nadawać.

Teraz jednak poczułam, że czas na reset totalny i przerwę w nadawaniu!

Jeśli mam w nowym roku szkolnym mieć siłę na cokolwiek, to teraz potrzebuję „chwili zapomnienia”. Czyli takiego czasu, kiedy nie będę myślę, który temat wybrać, co powiedzieć, jak powiedzieć, itp.

Więc zapowiadam uroczyście, że następna Liderka na żywo będzie…. 19 sierpnia 2021!

Chcę wrócić pełna energii i zapału, bo mamy mnóstwo niesamowitych planów na nowy rok! Zdradzę Wam tajemnicę (która już niebawem przestanie być tajemnicą) – zrealizujemy nasze i Wasze marzenie! Zorganizujemy IV Kongres Liderów Edukacji. Myślę, że już możecie zapisać termin w kalendarzu: 23-24.września 2021 w Toruniu!

Już w najbliższy piątek rozpoczniemy też rekrutację na certyfikacyjny kurs „Trenera Szkoły Kompetencji”, programu, który pilotażowo realizowaliśmy przez rok, a teraz chcemy, aby jak najwięcej szkół dołączyło do nas.

Nieustająco chcemy Was wspierać, bo wiemy, że bez wsparcia lidera i pracy całego zespołu, jeden – nawet najlepszy nauczyciel – naszej edukacji nie zmieni.

Co było ostatecznym sygnałem, że naprawdę potrzebuję resetu? Kiedy poczułam, że już mnie to złości, że stale nie wszyscy to rozumieją! Że dyskutujemy o świadectwach z czerwonym paskiem, o tym, jak nauczyciele się zachowują na koniec roku – co robią, czego nie robią ze swoimi uczniami, a nie dyskutujemy o tym – co sprawia, że w tak wielu szkołach każdy sobie rzepkę skrobie, że nie ma spójnych działań służących rozwojowi uczniów, realizowanych przez wszystkich nauczycieli. Więc kiedy poczułam, że ogarnia mnie na to wszystko złość, to to był dla mnie sygnał, że jeśli chcę skutecznie Was wspierać od sierpnia, to teraz… czas na totalne wakacje. Bo złość, to informacja dla mnie. Informacja, że czas na przerwę.

Nie zostawimy Was jednak bez niczego! Wszak wakacje i odpoczynek też mogą się łączyć, a nawet powinny, z rozwojem. Fajnie by było wrócić z wakacji z nowymi, lepszymi nawykami. Ponieważ jesteśmy wielkimi fankami 7 nawyków skutecznego działania (przypomnę, że w zeszłym roku miałam cykl liderek na ten temat – możecie zobaczyć nagrania na naszym YT), więc w tym roku będziemy Was zachęcać do przypomnienia ich sobie i rozwijania. Co tydzień dostaniecie nowy, super merytoryczny i piękny materiał! Rozpoczniemy cykl „Wakacyjne nawyko-branie”.

Pamiętajcie też o wpisach na blogu – warto tam zajrzeć i poczytać.

Życzę więc sobie i Wam…

„by nas było stać na święty spokój
szczęścia ile się da
miłości w bród
mądrych ludzi wokół” ?!

Tego też, ale przede wszystkim zadbania o siebie, resetu, oderwania się od pracy abyśmy pełni pozytywnej energii wrócili w sierpniu i wspólnie zmieniali polską szkołę na lepszą!

Do zobaczenia 19 sierpnia