Organizatorzy

Centrum Doskonalenia Nauczycieli RAZEM LEPIEJ; Fundacja Budząca się Szkoła, TOC dla Edukacji Polska, Szkoła Pamięci SENSOS, Edukatorium

Konferencja Jakoś czy Jakość : Zdalna Edukacja była pierwszą wirtualną konferencją edukacyjną podczas której prelegenci zajęli się JAKOŚCIĄ w zdalnej edukacji, aby skutecznie wspomóc nauczycieli, rodziców i odciążyć dzieci. Konferencja składała się z 8 wykładów i 24 warsztatów przeprowadzonych przez 20 prelegentów. Pandemia, zamknięte szkoły i zdalne uczenie sprawiły, że stary, pruski, podawczy, oparty na opresji model odchodzi w zapomnienie. Wspólnie stwórzmy model edukacji pozytywnej, efektywnej dla uczniów, rodziców i oczywiście dla nauczycieli.

Od połowy marca 2020 roku polska szkoła offline z dnia na dzień musiała się stać online (zdalna). Po kilku tygodniach ciężkiej pracy nauczycieli, a przede wszystkim dzieci i rodziców możemy podsumować, że JAKOŚ to przebiega, JAKOŚ się udaje. Przed nami było jeszcze wiele tygodni zdalnej edukacji, aż do końca roku szkolnego i dłużej. Uważamy, że warto było poświęcić ten czas, aby rozwijać teraz JAKOŚĆ. Wierzymy, że zdalna edukacja może wiązać się z dobrą JAKOŚCIĄ. Istnieją sprawdzone rozwiązania metodyczne, oparte na badaniach naukowych, praktycznych doświadczeniach, które przez lata były niedostrzegane przez system edukacji w Polsce.

Prelegenci:

Anna i Robert Sowińscy, dr Marcin Jaracz, Anna Szulc, Ewa Hartman, Renata Idzik, Urszula Grygier, Krzysztof Ciurej, Janusz Samarow, Marcin Świerkocki, Marzanna Wiśniewska, Luiza Kalinowska-Skutnik, Karolina Witkowska, Anna Omilianowska, Anna Leczyka, Justyna Wołoszyk-Brzezińska, Martyna Pomykacz.