Manifest Jarmarku

Całkowita zmiana systemu edukacji pozostaje w strefie naszych marzeń. Mimo, że nie mamy wpływu na jego kompletną zmianę, rewolucję w systemie edukacji możemy przeprowadzić stopniowo, na szczeblu, na który mamy wpływ. Moc sprawcza każdego z Nas może już dziś sprawić, że uczniowie opuszczą szkołę lepiej przygotowani do wyzwań XXI w. Dlatego warto mieć marzenia, bo “Jeśli chcesz dojść do celu, musisz patrzeć dokąd idziesz. Jeżeli nie będziesz patrzył dokąd idziesz, to dojdziesz tam, gdzie patrzysz.”

Każda podróż rozpoczyna się od założenia butów (no chyba, że jesteś Hobbitem), postawienia pierwszego kroku i wyjrzenia poza granice ogródka. Jeśli wyzwaniem jest zmiana edukacji – liczy się suma tysięcy małych kroków, wykonanych przez tysiące nauczycieli, rodziców i uczniów, w tysiącach szkół.

Potrzebne są działania, które pozwolą nam zbliżyć się do siebie i wspólnie stawiać pierwsze kroki w ewolucji systemu nauczania. Afrykańskie powiedzenie brzmi: “Jeśli chcesz iść szybko – idź sam. Jeśli chcesz iść daleko – IDŹ RAZEM”.

Bądźmy RAZEM na Świątecznym Jarmarku Edukacji!
Poczujmy, że jest nas wielu i postawmy pierwszy krok na Naszej drodze do spełnienia marzeń o lepszym systemie edukacji, bo RAZEM LEPIEJ!

Bądźmy RAZEM, by uwierzyć, że mamy MOC, możemy zmienić Polską edukację.

ZMIANY MUSZĄ BYĆ REWOLUCYJNE,
SPOSÓB ICH WPROWADZANIA – EWOLUCYJNY.

To zapewni trwałość zmian.

Stań się częścią tej EWOLUCYJNEJ REWOLUCJI. Miej swój wkład w zmianę edukacji na ogromną skalę. Transformacja zaczyna się od inicjatywy i małych działań. Warto do niej dążyć, nawet gdy wielu nie jest przekonanych.

Dlatego zapraszamy Was na wspólne spotkanie, w czasie którego będziemy dzielić się zarówno marzeniami o lepszej szkole, jak również sposobami na “wiązanie sznurówek”.

Uczestnicy debaty edukacyjnej

Prelegenci:

Prof. Marek Kaczmarzyk, Marzena Kędra, Mikołaj Marcela, Ewa Siemińska, Anna Szulc, Małgorzata Stodulna, Anna Jurewicz, Wojtek Gawlik, Jarosław Pytlak, Marek Grzywna, Julia Wahl, Wiesława Mitulska, Marzanna Wiśniewska, Aleksandra Czuń, Adriana Kloskowska, Piotr Stohnij, Tomasz Tokarz, Maja Hawranek.