Adres
ul. Fałata 89/11
87-100 Toruń
Zapraszamy do wspólnej realizacji innych szkoleń dla rady pedagogicznej.
Trener Marek Grzywna opowiada o projekcie
Filmik uczestników projektu
Celem projektu jest podniesienie kompetencji z zakresu technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TiK) wśród kadry nauczycielskiej szkoły oraz do kreatywnego i efektywnego wykorzystania e-zasobów i urządzeń mobilnych na lekcjach. SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI realizowana jest w trzech województwach:
Opis projektu
Lekcja:Enter” to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli i nauczycielek oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są bezpłatne szkolenia szkolenia, podczas których nauczyciele dowiedzą się, jak zmienić sposób prowadzenia swoich lekcji, by bardziej angażowały uczniów, rozwijały w nich umiejętność krytycznego i twórczego myślenia, uczyły pracy w zespole. Lekcji, które stawiają ucznia na pierwszym miejscu, pozwalając mu na zdobywanie wiedzy drogą własnych doświadczeń i poszukiwań, z pomocą ogólnodostępnych narzędzi cyfrowych, programów i aplikacji. CDN RAZEM LEPIEJ jest grantobiorcą realizującą w ramach Lekcji:ENTER trzy projekty – Kujawsko-pomorska Szkoła Przyszłości, Mazowiecka Szkoła Przyszłości i Wielkopolska Szkoła Przyszłości. Do projektu nauczycieli zgłaszają szkoły, udział w projekcie jest BEZPŁATNY.
Dla kogo są szkolenia Lekcja: ENTER?
Szkolenia Lekcja: ENTER przeznaczone są dla nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących szkół podstawowych i ponadpodstawowych (licea, technika, szkoły branżowe I stopnia), w ramach 9 ścieżek:
Szkolenia, które składają się na projekt Lekcja: ENTER będą realizowane w dwóch blokach:
Każda z osób biorących udział w projekcie Lekcja: ENTER otrzyma zaświadczenie ukończenia szkolenia rady pedagogicznej. Udział w szkoleniu Lekcja: ENTER jest bezpłatny. Nauczyciel może uczestniczyć w szkoleniu tylko dla jednej grupy przedmiotowej.
Podczas szkolenia TIK w ramach projektu Lekcja: ENTER uczestnicy:
Więcej korzyści
Wykorzystanie wiedzy i umiejętności uzyskanych podczas szkolenia realizowanych w ramach SZKOŁY PRZYSZŁOŚCI przyczyni się do uproszczenia codziennej pracy nauczycieli (np. prace domowe, kartkówki online generujące wynik danego ucznia) oraz do podniesienia atrakcyjności procesu nauczania – uczenia się). Szkoła, która zdecyduje się na udział w projekcie Lekcja: ENTER zobowiązuje się do wdrożenia TIK w swojej szkole. Polega to m.in. na dalszym podnoszeniu kompetencji nauczycieli z TIK, prowadzenia lekcji otwartych, wykorzystywania TIK w codziennym procesie edukacyjnym. Szkołę do projektu może zgłosić TYLKO osoba z kadry kierowniczej szkoły (dyrektor, wicedyrektor z uprawnieniami nauczyciela) Aby dołączyć do projektu Lekcja: ENTER wyślij formularz zgłoszeniowy, deklarację dyrektora oraz oświadczenie nauczycieli (ostatnie może być w późniejszym terminie ze względu na nauczanie zdalne) na maila rekruterki z twojego województwa.
Pomaga szkołom w spełnieniu:
Procedura zapisywania uczestników do projektu Lekcja: ENTER, w ramach którego realizowane są szkolenia TIK, polega na zgłoszeniu się do nas przedstawiciela szkoły i wysłaniu odpowiednich dokumentów (skan zał. 1 i 2 Regulaminu). Na tej podstawie rejestrujemy na platformie projektu „Lekcja: Enter” szkołę i członka kadry zarządzającej szkołą, który również może, lecz nie musi brać udział w szkoleniach. Osoba ta uzyskuje mail z linkiem aktywacyjnym do rozesłania dla nauczycieli pracujących w jej szkole – wtedy automatycznie będą należeć do swojej szkoły na Platformie. Od tej chwili nauczyciele i członek kadry kierowniczej zaczynają realizację ścieżki edukacyjnej w ramach projektu SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI.
Dostęp do platformy: Wejdź na www.lekcjaenter.pl i zaloguj się, wybierając Platformę merytoryczną dla nauczycieli. Wpisz swój adres mail i hasło. Wypełnił formularz udziału w projekcie i wypełnij pretest. Po wypełnieniu pretestu Specjalista ds. Organizacji Szkoleń będzie w stanie przydzielić nauczycieli do grup szkoleniowych (ze względu na poziom zaawansowania, rodzaj szkoły oraz grupę przedmiotową).
Poznaj ścieżkę edukacyjną
Liczba zgłoszonych uczestników
Szkolenia TIK w ramach projektu Lekcja: ENTER kierowane są tylko do nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących. Zgłoszenia szkoły i nauczycieli dokonuje członek kadry kierowniczej szkoły. Liczba zgłoszonych uczestników zależy od liczby zatrudnionych w szkole nauczycieli, musi ich być co najmniej:
Podane powyżej liczby, to minimalna liczba nauczycieli. Maksymalnie szkoła może zgłosić nawet wszystkich nauczycieli. Jest to bardzo dobre wyjście, które pomaga w uspójnieniu działań wszystkich nauczycieli, budowania zespołu szkolnego i współpracy.
Grupy przedmiotowe obejmują:
Kujawsko-Pomorska Szkoła Przyszłości
Do udziału w projekcie SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI w ramach kolejnej już edycji Lekcja: ENTER mogą zgłosić się szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego. Jeżeli zarządzasz placówką edukacyjną właśnie w tej lokalizacji, zachęcamy do wysłania zgłoszenia.
Mazowiecka Szkoła Przyszłości
Na szansę poszerzenia swoich umiejętności w zakresie wykorzystywania technologii w procesie nauczania, mogą liczyć także nauczyciele pracujący w szkołach zlokalizowanych w województwie mazowieckim. Do wzięcia udziału w projekcie Lekcja: ENTER zapraszamy szkoły zarówno z większych, jak i mniejszych miast.
Wielkopolska Szkoła Przyszłości
Projekt Lekcja: ENTER, w ramach którego nauczyciele dowiedzą się tego, jak wdrożyć TIK skierowany jest także do placówek edukacyjnych z województwa wielkopolskiego. Wielkopolska SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI to szansa na podniesienie kwalifikacji w tym zakresie dla szkół z Poznania oraz wielu innych miejscowości.
Sylwia Florkiewicz-Bogdan
Specjalistka ds. Rekrutacji
Tel. 503-849-215
Adresy e-mail
Województwo kujawsko-pomorskie
enter.kujawskopomorskie@gmai.
Województwo mazowieckie
marketing.jurewicz@gmail.com
Województwo wielkopolskie
enter.wielkopolskie@gmail.com
Angelika Głowacka
Specjalistka ds. Organizacji Szkoleń
E-mail: lekcjaenter.szkolenia@gmail.
Tel. 692-575-441