Zaciekawić nastolatka na lekcji – praktyczne szkolenie rady pedagogicznej

CZAS TRWANIA

4 godziny dydaktyczne

TRYB

Szkolenie stacjonarne / online

TRENER

Marek Grzywna

Ciekawe lekcje wychowawcze — brzmi, jak coś niemożliwego? Właśnie dlatego Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje praktyczne szkolenie — Zaciekawić nastolatka na lekcji. Udział w nim pozwoli zorganizować ciekawe lekcje zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. Jesteśmy pewni, że szkolenia rady pedagogicznej z tego zakresu pozwolą przyczynić się do większej aktywności uczniów i ich wydajności.

CEL GŁÓWNY

Na szkoleniu, którego celem są ciekawe lekcje wychowawcze w liceum, a także na innych etapach nauki, każdy nauczyciel pozna w praktyce narzędzia i metody, które warto wykorzystać na lekcji. Pozwolą one zaktywizować uczniów i spowodować efekt WOW, który pozwoli czerpać z lekcji jeszcze więcej! By jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność prowadzonych lekcji i wzbudzić zaciekawienie uczniów, warto korzystać z dostępnych e-zasobów. Tego, jak robić to w odpowiedni sposób, nauczyciele z Twojej szkoły mogą się dowiedzieć dzięki zgłoszeniu jej do projektu Lekcja: ENTER.

CELE SZCZEGÓŁOWE

PROGRAM

Szkolenie na temat tego, w jaki sposób przygotować ciekawe lekcje wychowawcze, by zwiększyć zainteresowanie uczniów, trwa 4 godziny dydaktyczne i prowadzi je Marek Grzywna. Program szkolenia obejmuje takie zagadnienia, jak:

  • nauczanie wyprzedzające, czyli jak?
  • YouTube i TIKTOK jako belferskie narzędzie,
  • graficznie-nieco magicznie (Canva i interaktywne rysunki Google),
  • lekcja na www – tworzenie własnych materiałów,
  • webquest, a może wirtualny escape room,
  • “Mówisz-masz” –  spełnianie szkoleniowych życzeń, czyli szycie na miarę.

O PROWADZĄCYM

Marek Grzywna – Superbelfer RP, trener regionalny i lokalny w projekcie Lekcja: Enter, grantobiorca w Centrum Mistrzostwa Informatycznego, uczestnik programu Intel AI4Youth – program dla Coachów, laureat plebiscytu „Nauczyciel na Medal” pod patronatem Marszałka Woj. Kujawsko-Pomorskiego, nominowany tytułem „Przyjaciel Super Koderów” przez Fundację Orange, nauczyciel biologii i informatyki, autor innowacyjnego programu zajęć w przyrodniczych „Science”, Lider programu #SuperKoderzy i Mega Misja, członek inicjatywy społecznej W.I.E.M. zrzeszającej nauczycieli pasjonatów, koordynator projektu Lekcje w sieci, autor innowacyjnego programu „ZArdiunowani”, Uczestnik „Projektu z klasą”.