Żeby im się chciało chcieć, czyli o motywowaniu w praktyce

CZAS TRWANIA

4 godziny dydaktyczne

TRYB

Szkolenie stacjonarne / online

TRENER

Dorota Kujawa-Weinke

Motywowanie uczniów do nauki to nie lada wyzwanie dla każdego nauczyciela. Bez tego efektywność w trakcie lekcji maleje, a dzieci nieustannie odkładają odrabianie lekcji i zaniedbują systematyczną naukę. Jak motywować uczniów do nauki, by sprawić, żeby z przyjemnością poszerzały swoją wiedzę? Szkolenie Żeby im się chciało chcieć, czyli o motywowaniu w praktyce pozwala poznać skuteczne sposoby motywowania uczniów do nauki. Eksperci z Centrum Doskonalenia Nauczycieli RAZEM LEPIEJ nauczą tego, w jaki sposób sprawić, by motywacja do nauki szkolnej znacząco wzrosła!

CEL GŁÓWNY

Po ukończeniu szkolenia, na którym przedstawimy strategie i sposoby motywowania uczniów przez nauczycieli, każdy z uczestników – członków rady pedagogicznej Twojej szkoły, będzie wiedział:

  • w jaki sposób wzbudzić motywację zewnętrzną i wewnętrzną w trakcie zajęć prowadzonych stacjonarnie i online,
  • jak motywować uczniów do nauki zdalnej i tego, by czynnie angażowali się w zajęcia,
  • jak organizować współpracę uczniów,
  • jak motywować uczniów do podejmowania samodzielnych działań,
  • jak wspierać uczniów w kształtowaniu współpracy i samodzielności.

Jesteśmy pewni, że prowadzone przez nas szkolenie pozwoli zapoznać się ze sposobami wspierającymi rozbudzenie motywacji uczniów. Dzięki temu staną się oni bardziej chętni do nauki i zmotywowani do tego, by solidnie wykonywać swoje obowiązki. Co ważne, skuteczna motywacja uczniów ma znaczący wpływ na motywowanie nauczycieli, którzy starają się wykonywać swoją pracę jak najlepiej.

PROGRAM

Szkolenia rady pedagogicznej, w których mogą wziąć udział nauczyciele pracujący w różnych jednostkach edukacyjnych, skonstruowano, tak, by w prosty sposób pozwalały odpowiedzieć na pytanie – jak motywować ucznia do nauki? W ramach szkolenia, który trwa 4 godziny dydaktyczne doświadczony trener – Dorota Kujawa-Weinke, przedstawi rodzaje motywacji i skuteczne metody motywowania uczniów. Szkolenie Żeby im się chciało chcieć, czyli o motywowaniu w praktyce składa się z kilku modułów. Dzięki nim każdy nauczyciel dowie się, na czym dokładnie polega motywacja zewnętrzna i wewnętrzna uczniów, oraz w jaki sposób je rozbudzić.

O PROWADZĄCYM

Dorota Kujawa-Weinke – To zżyta z łąką, polem i lasem nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu. Współautorka projektu ogólnopolskiego „Matematycznie na języku polskim”. Na lekcjach wykorzystuje ruch i edukację w zgodzie z naturą. Współpracuje z „Sygnałem”, „Niezbędnikiem Dyrektora” i Librusem. Organizatorka ogólnopolskich spotkań polonistów i laboratorium edukacyjnego „Hop, zmiana”. Interesuje się technologią informacyjno-komunikacyjną, za co otrzymała trzykrotnie certyfikat Microsoft Innovative Educator Expert. Prowadzi bloga edukacyjnego inspirowniaedukacyjna.blogspot.com. Należy do społeczności Superbelfrów RP, w 2020 roku otrzymała tytuł Edukatora Roku w edycji online.