Kuferek tajemnic, czyli narzędzioteka nauczyciela na czasie

CZAS TRWANIA

4 godziny dydaktyczne

TRYB

Szkolenie stacjonarne / online

TRENER

Dorota Podorska

CEL GŁÓWNY

Programy komputerowe dla nauczycieli dają wiele możliwości. Jednak, by móc czerpać z nich odpowiednie korzyści, trzeba wiedzieć, które z nich będą naprawdę przydatne. W tym celu warto skorzystać ze szkolenia dla rady pedagogicznej Kuferek tajemnic, czyli narzędzioteka nauczyciela na czasie. W ramach szkolenia, które prowadzi Dorota Podorska, uczestnicy dowiedzą się, jakie programy dla nauczycieli warto zacząć stosować w swojej codziennej pracy z uczniem – zarówno do nauczania tradycyjnego, jak i online. Oprogramowanie edukacyjne proponowane podczas szkolenia zorganizowanego przez Centrum doskonalenia nauczycieli, zachęca do planowania angażujących lekcji, a także usprawnia wykonywanie wielu czynności.

CELE SZCZEGÓŁOWE

Uczestnicy:

  • Poznają możliwości zasobów internetowych programów i aplikacji.
  • Zapoznają się z różnymi programami i aplikacjami ułatwiającymi pracę z uczniami oraz angażującymi uczniów do podejmowania działań.
  • Poznają programy i aplikacje do tworzenia angażujących lekcji, interaktywnych ćwiczeń, samosprawdzających testów, tutoriali dla uczniów, interaktywnego zeszytu dla nauczyciela i ucznia.
  • Stworzą co najmniej 4 ćwiczenia z wykorzystaniem poznanych programów i aplikacji cyfrowych.

PROGRAM

1. Pokolenie Z – kim jest, dlaczego wiedza o tym jest ważna.
2. Różne modele pracy w szkole: nauczanie tradycyjne i online, model nauczania synchronicznego i asynchronicznego.
3. Jakie narzędzia TIK? – poszukiwanie odpowiedzi w kontekście pracy z Pokoleniem Z i modelów pracy szkoły.
4. Narzędzioteka nowoczesnego nauczyciela- przegląd narzędzi TIK nauczyciela na czasie- krótka prezentacja programów i aplikacji, np.: One Note, tablica Linoit, Formsy, Quizizz, Powtoon, Wordwall, Biteable, e-podręczniki, Polska Inspiruje, Mozaika 3D, program do nagrywania Screencast -O-Matic, PDF escape i inne
5. Poznanie co najmniej 4 wybranych programów i aplikacji ( w zależności od wyboru narzędzi, może być ich więcej)
6. Tworzenie własnych zasobów z wykorzystaniem poznanych aplikacji.