Mindfulness dla dzieci – od umysłu do serca

CZAS TRWANIA

4 godziny dydaktyczne

TRYB

Szkolenie stacjonarne / online

O SZKOLENIU

Mindfulness dla dzieci to metoda, dzięki której uczniowie mogą ćwiczyć swoją uważność. Znajomość tych technik pozwala na popracowanie nad lepszym nawiązywaniem relacji, a także świadomym rozwojem emocjonalnym. Szkolenia rady pedagogicznej z mindfulness dla dzieci i młodzieży szkolnej sprawią, że nauczyciele zyskają wiedzę na temat tego, jakie ćwiczenia mindfulness są w stanie zadbać o lepszą koncentrację i pamięć u uczniów w trakcie lekcji. Dzięki temu zyskasz pewność, że czas spędzony przez nich na lekcjach nie jest stracony.

CEL GŁÓWNY

Centrum doskonalenia nauczycieli przygotowało szkolenie mindfulness dla dzieci i młodzieży – od umysłu do serca, w którym udział mogą wziąć członkowie rady pedagogicznej Twojej szkoły. W ramach treningu korzystania z techniki mindfulness w pracy z dziećmi przedstawimy programy uważności dla dzieci i młodzieży. Trener prowadzący szkolenie zademonstruje rozbudowane wersje ćwiczeń na uważność dla dzieci i medytacji rozwijających inteligencję emocjonalną i społeczną. W ramach szkolenia z treningu mindfulness dla dzieci  omówimy przykładowe scenariusze zajęć rozwijających kompetencje uważnej komunikacji i życzliwych relacji u uczniów.

Nauczyciele, którzy ukończą szkolenie mindfulness i poznają ćwiczenia dla dzieci z tego zakresu będą przygotowani do prowadzenia zajęć z uważności i życzliwości z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy szkolenia otrzymają też propozycje i założenia do tworzenia własnych pomocy dydaktycznych. Szkolenie da im inspirację do stosowania mindfulness & compassion zarówno podczas lekcji przedmiotowych, jak i cyklu zajęć dedykowanemu wyłącznie uważności mindfulness.

Nauczyciele będą przygotowani do prowadzenia zajęć z uważności i życzliwości z dziećmi i młodzieżą. Otrzymają propozycje i założenia do tworzenia własnych pomocy dydaktycznych. Szkolenie da im inspirację do stosowania mindfulness & compassion zarówno podczas lekcji przedmiotowych, jak i cyklu zajęć dedykowanemu wyłącznie uważności mindfulness.

PROGRAM

Szkolenie Mindfulness dla dzieci i młodzieży prowadzi Dorota Wojtczak, która jest certyfikowanym trenerem uważności. Umożliwiamy zorganizowanie szkolenia w trybie stacjonarnym lub online. Trwa on 4 godziny dydaktyczne, podczas których, uczestnicy nie tylko zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z metodą mindfulness, ale też nabędą praktyczne umiejętności z tego zakresu. W ramach szkolenia z treningu uważności dla dzieci zostaną zaprezentowane ćwiczenia na uważność. Zachęcamy do tego, by korzystać z nich w pracy z dziećmi i nastolatkami.

  1. Przedstawienie programów uważności dla dzieci i młodzieży.
  2. Zademonstrowanie rozbudowanych wersji ćwiczeń i medytacji rozwijających inteligencję emocjonalną i społeczną.
  3. Omówienie przykładowych scenariuszy zajęć rozwijających kompetencje uważnej komunikacji i życzliwych relacji u uczniów.

O PROWADZĄCYM

Dorota Wojtczak – Certyfikowany trener uważności mindfulness (programy MBSR i MBCT), superwizor nauczycieli wprowadzających uważność do szkół; współautorka programów rozwijających uważność w edukacji „Uważnie tu i teraz”, „Moc empatii w edukacji”; koordynator sieci wsparcia „Uważny nauczyciel”