Spokój i uważność – Szkolenie Mindfulness z Dorotą Wojtczak

CZAS TRWANIA

4 godziny dydaktyczne

TRYB

Szkolenie online

TRENER

Dorota Wojtczak

O SZKOLENIU

Centrum Doskonalenia Nauczycieli daje możliwość podnoszenia kompetencji nie tylko w zakresie uczenia, ale też radzenia sobie z własnymi emocjami. Mindfulness to trening uważności polegający na koncentrowaniu się na bodźcach, których doświadczamy w danej chwili. Szkolenia rady pedagogicznej takiego rodzaju pozwalają nauczycielom doświadczyć relaksu. Dzięki temu będą oni w stanie w skuteczny sposób radzić sobie ze stresem i natłokiem myśli, co pozytywnie wpłynie na wszystkie aspekty życia zawodowego i prywatnego. Mindfulness kurs online i ćwiczenia, które zostaną zaprezentowane w trakcie jego trwania to odpowiedź dla wszystkich, którzy chcą zadbać o spokój i uważność. Jesteśmy pewni, że przedstawione techniki uważności znajdą swoje zastosowanie w wielu sytuacjach.

CEL GŁÓWNY

To nie jest szkolenie.

To jest dar, który możesz przekazać sobie, swojej radzie pedagogicznej, dyrektorom szkół prowadzonych przez Wasze JST.

Podczas szkolenia uczestnicy doświadczą głębokiego relaksu, poznają sposoby radzenia sobie ze stresem, natłokiem myśli, odnalezienia wewnętrznego spokoju, który pozwoli z dystansem podchodzić do rzeczywistości.

Uważność to więcej niż zbiór technik radzenia sobie ze stresem. UWAŻNOŚĆ TO SZTUKA BYCIA w pełni w życiu.
Obecnie nauczyciele doświadczają silnego stresu. Jest to taki moment życia, gdy człowiek potrzebuje koniecznie, niezwłocznie i mądrze o siebie zadbać, by powróciły wewnętrzna siła, spokój i radość. Mindfulness jest odpowiedzią!

“Można myśleć, że uważność to soczewka zbierająca rozproszone i bierne energie umysłu i skupiająca je w spójną wiązkę – źródło energii do życia, rozwiązywania problemów, powrotu do zdrowia” – tak opisuje uważność prof. Jon Kabat Zinn, twórca kursu MBSR.

PROGRAM

Szkolenie odbywa się online (co sprzyja wyciszeniu, gdyż każdy uczestnik może byś w odpowiednim dla siebie miejscu, aby móc skupić się na sobie).
Trwa 4 godziny dydaktyczne.

O PROWADZĄCYM

Dorota Wojtczak – certyfikowany trener redukcji stresu MBSR i trener MBCT w trakcie certyfikacji (terapia depresji w oparciu o uważność), ekspert rozwoju kompetencji osobistych i społecznych w biznesie, służbie zdrowia i edukacji, coach, trener komunikacji interpersonalnej i mediator NVC. Ciekawi mnie człowiek, pasjonuje psychologia, inspiruje uważność i empatia.